Ogłoszenia - 24.03.2024

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ – 24 marca 2024 r.

Drodzy Siostry i Bracia,
Czcigodni Księża,
Odpowiadając na prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, tegorocznym obchodem Świąt Wielkanocnych rozpoczynamy dziewięcioletnią Wielką Nowennę, której celem jest odrodzenie duchowo-moralne i przygotowanie całego Kościoła w Polsce do wielkiego Jubileuszu dwutysiąclecia naszego Odkupienia, który będziemy przeżywać w 2033 roku. Niech ten czas będzie naszym szczególnym dziękczynieniem i uwielbieniem Trójcy Świętej za dzieło Odkupienia.

Biskup Marek Solarczyk

1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej - wchodzimy w Wielki Tydzień, w doroczny obchód Misterium Paschalnego Chrystusa. Niech udział w dzisiejszej liturgii pozwoli nam wejść głęboko we wszystkie wydarzenia rozpoczętego Wielkiego Tygodnia. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy Świętej. Palmy, baranki i stroiki wielkanocne, a także ciasto do niedzielnego obiadu można nabyć przed kościołem. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie, a także wspierającym materialnie nasz parafialny kiermasz wielkanocny, z którego dochód przeznaczony jest na cele parafialne, zwłaszcza te związane z duszpasterstwem dzieci i młodzieży.
  2. Dziś o godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z ostatnią nauką pasyjną.
  3. Spowiedź w domach chorych w poniedziałek i wtorek od godz. 9.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie tel. 579-069-566.
  4. Dzisiejsza niedziela wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Przeżyjmy ten czas jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku, biorąc udział w tej bogatej liturgii.
    PROGRAM TRIDUUM PASCHALNEGO:

Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. O godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej, zakończona procesją do ołtarza adoracji. tzw. ciemnicy. W tym dniu możliwość adoracji do godz. 22.00.
    Wielki Piątek – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa.
    godz. 8.30 Jutrznia
    godz. 12.00 Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale -I cz.
    godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Gorzkie Żale –II cz.
    godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej oraz Gorzkie Żale – III cz. i po nich całonocna adoracja przy grobie Pana Jezusa. Propozycję adoracji dla grup czy mieszkańców naszej parafii znajdziemy w gablotce i na stronie parafialnej.
    W Wielki Piątek wszystkich od 14 roku życia obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych, a osoby od 18. do 60. roku życia dodatkowo post ilościowy tj. trzy posiłki w tym jeden do syta.
    Wielka Sobota

O godz. 8.30 Jutrznia, a o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.
    Od godz. 9.00-12.00 poświęcenie pokarmów w kościele, a w Janusznie o godz. 9.30.
    O godz. 20.00 Liturgia Wigilii Paschalnej - na liturgię przynieśmy świece najlepiej z osłonkami by uchronić posadzkę czy ławki przed zalaniem woskiem.
    Niedziela Wielkanocna
    o godz. 6.00 – Msza św. rozpoczęta procesją rezurekcyjną. Prosimy o pomoc wniesieniu baldachimu, figury Zmartwychwstałego, chorągwi. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków. Kolejne Msze św. jak w każdą niedzielę.
    Spotkanie-próba dla dzieci sypiących kwiatki w środę o godz. 18.30.
    Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. jak w każdą niedzielę.

5. Kaplica adoracji będzie zamknięta od czwartku do poniedziałku wielkanocnego. Z racji obchodów Triduum Paschalnego sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać do wtorku włącznie.
  6. Bóg zapłać zaangażowanym w sprzątanie świątyni i kaplicy adoracji. W sobotę od godz. 13.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy należących do Kół Żywego Różańca i Apostolstwa Dusz Czyśćcowych i Legionu Maryi.
  7. Dziękujemy p. Zofii Gajda za ofiarowanie nowego baldachimu, ten piękny i bogato zdobiony dar, który będzie służył nam w czasie procesji eucharystycznych. Bóg zapłać!
  8. Z pomocą Bożej łaski i błogosławieństwa wejdźmy w głębokie przeżycie tego Wielkiego Tygodnia, abyśmy mogli doświadczać przechodzenia ze śmierci grzechu do życia w łasce i wolności dziecka Bożego. A wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na Boże natchnienia i wzrastania w miłości do Bogu i ludzi.