Ogłoszenia - 14.04.2024

Kategoria: Ogłoszenia

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14 kwietnia 2024 r.

  1. Zmartwychwstały Pan Jezus, ukazując się swoim uczniom i przyjaciołom, dawał im dowody, że żyje. W przeznaczonym na dzisiaj fragmencie Ewangelii słyszymy o jednym z takich spotkań, a na kartach Pisma Świętego można znaleźć więcej takich opisów. W tę trzecią niedzielę Wielkanocy, obchodzoną w naszej ojczyźnie jako Niedzielę Biblijną, inaugurujemy w Polsce Tydzień Biblijny. Pragniemy zachęcić wszystkich Parafian do indywidualnej lektury i medytacji Biblii, by spotkać Pana, który mówi do swojego ludu. Zapraszamy w poniedziałek o godz. 18.30 na cotygodniowe spotkanie Kręgu Biblijnego.
  2. Dziś o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Róże Różańcowe Rodziców. Zachęcamy rodziców do podjęcia tej wspólnej modlitwy oraz włączenia się w grupę Róż Różańcowych Rodziców, by każdego dnia odmawiając dziesiątek różańca wypraszać potrzebne łaski dla swoich dzieci.
  3. Dzisiaj przeżywamy też ustanowione przez Sejm RP święto Chrztu Polski. Chrzest Polski, przyjęty przez księcia Mieszka I, zapoczątkował proces chrystianizacji ziem polskich. Polecajmy więc dobremu Bogu naszą ojczyznę i wszystkich rodaków. Zapraszamy też w środę na godz. 17.00 na cotygodniowe nabożeństwo ku czci Matki Bożej Królowej Polski, gdzie zanosząc nasze indywidulane intencje modlimy się też w intencji naszej ojczyzny.
  4. W ramach organizowanego przez Powiat Radomski ARS MORIENDI, zapraszamy w dn. 17 kwietnia /środa/ na godz. 12.00 do naszej sali widowiskowej /wejście od Al. Królewskiej/ na przedstawienie „Rozmowa Mistrza Polikarpa ze śmiercią” w wykonaniu Stowarzyszenia „Teatr Resursa”. Wstęp wolny.
  5. Spotkanie Wspólnoty Duchowych Niewolników Maryi w najbliższą sobotę – rozpoczęcie o godz. 17.00 w kaplicy adoracji.
  6. Bóg zapłać zaangażowanym w sprzątanie świątyni i kaplicy adoracji. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy parafian z ul. Mickiewicza 47 i 49.
  7. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego.
  8. Zgodnie z sugestiami podjęliśmy rozmowy dotyczące wykonania dwóch konfesjonałów zamykanych, które mogłyby stanąć przy wyjściu z kościoła. Na wykonanie jednego z nich znaleźli się sponsorzy – anonimowa rodzina. Liczymy, że może znajdą się sponsorzy kolejnego konfesjonału. Dziękujemy przy tej okazji za Wasze wsparcie, które pozwala nam na spłatę naszych zobowiązań pożyczkowych zaciągniętych na realizację prac termomodernizacji, za hojność, zaangażowanie i otwarte serca.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na Boże natchnienia i wzrastania w miłości do Bogu i ludzi.

 

Odsłony: 1657