Ogłoszenia - 21.04.2024

Kategoria: Ogłoszenia

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 21 kwietnia 2024 r.

 1. W Ewangelii czwartej już Niedzieli Wielkanocy słyszymy, jak Pan Jezus porównuje się do pasterza miłującego i troszczącego się o owce. Dlatego tę niedzielę nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada w nią Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, by nie brakowało gorliwości i apostolskiego zapału wśród kapłanów i osób zakonnych oraz o to, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana.
 2. Dziś o godz. 17.30 przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła chcemy prosić Boga, aby udzielił wielu młodym osobom daru powołania, aby odważnie odpowiedzieli na Boże wezwanie.
 3. Dziękujemy, za ofiary składane dziś na rzecz naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu, gdzie przez trwającą 6 lat formację i studia do kapłaństwa przygotowuje się 10 diakonów i 15 kleryków.
 4. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. W czwartek przypada święto Świętego Marka Ewangelisty, modlimy się za Pasterza naszej diecezji Biskupa Marka Solarczyka.
 5. Ministrantów i scholanki zapraszamy do udziału w spotkaniu Liturgicznej Służby Ołtarza, które odbędzie się w najbliższą sobotę w Wyższym Seminarium Duchownym. Wyjazd o godz. 8.45, koszt 10zł., powrót ok godz. 17.00. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 6. Spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w najbliższą niedzielę 28 kwietnia o godz. 19.00, na dużej sali, wejście od
  Al.Królewskiej.
 7. Bóg zapłać zaangażowanym w sprzątanie świątyni i kaplicy adoracji oraz złożoną ofiarę. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy parafian z ul. Mickiewicza 43 i 45.
 8. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego w cenie 10zł i Gościa Ekstra w cenie 12zł, gdzie znajdziemy ciekawe artykuły z historii kościoła m.in. o kulcie maryjnym.
 9. Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez swoje zaangażowanie modlitewne, duszpasterskie i materialne wyrażają swoją troskę o naszą wspólnotę parafialną. Dziękujemy też za składane ofiary niedzieli gospodarczej oraz te przekazywane indywidualnie czy na konto parafialne. Ofiarodawców i dobrodziejów naszej parafii jak też wszystkich parafian i sympatyków powierzamy opiece Matki Bożej, a tym, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

 

Odsłony: 1458