Kancelaria parafialna czynna jest
w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki

w godzinach: od 7:00 - 7:45 i 18:30 - 19:00,
(w wakacje i w czasie kolędowym w godz. 18.30-19.00)
w uroczystości,  środy, soboty i niedziele: kancelaria nieczynna!

Telefoniczny kontakt z księdzem pełniącym dyżur w sprawach pilnych
dostepny w godz. od 7.00 do 19.00

579-069-566

www.parafiapionki.pl

nr konta bankowego: 07 1240 5703 1111 0010 8478 6633

Dokumenty wymagane do przeprowadzenia przygotowania ceremonii sakramentów św. oraz uroczystości pogrzebowych:

1. Chrzest Święty:

- Dowody osobiste rodziców;

- Akt urodzenia dziecka z Urzędu Stanu Cywilnego;

- Dokument  rodziców chrzestnych zaświadczający możliwości podjęcia tego zadania z parafii zamieszkania;

- Kwestionariusz zgłoszeniowy otrzymany w kancelarii podczas pierwszego zgłoszenia w celu ustalenia terminu  uroczystości;

W celu spisania aktu Chrztu Świętego oraz odbycia katechezy przed chrzcielnej zapraszamy nie wcześniej niż w tygodniu poprzedzającym uroczystość!

2. Sakrament Małżeństwa:

- Dowody osobiste nupturientów;

- Zaświadczenia o możliwości zawarcia związku małżeńskiego z Urzędu Stanu Cywilnego (ważne pół roku od wystawienia);

- Metryki Chrztu Świętego z zawartą informacją o przyjęciu Sakramentu Bierzmowania;

- Świadectwo ukończenia kursu przedmałżeńskiego z zakresu szkoły średniej;

- Kurs przedmałżeński dla narzeczonych- narzeczeni przeżywają go razem. Kurs jest realizowany w Parafii p.w. św. Barbary w Pionkach;

- Spotkania w katolickiej Poradni Rodzinnej.

Nupturienci zgłaszają się na co najmniej 3 miesiące przed uroczystością z wyżej wymienionymi dokumentami w celu odbycia rozmowy kanonicznej oraz wystawieniu prośby o wygłoszenie zapowiedzi przedślubnych.

3. Uroczystości pogrzebowe:

- Akt zgonu z Urzędu Stanu Cywilnego;

- Ewentualnie zaświadczenie od kapelana szpitala o przyjętych przed zgonem sakramentach.