Ogłoszenia - 01.04.2024

Kategoria: Ogłoszenia

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – 1 kwietnia 2024 r.

1. Przedłużamy radość z faktu, że Jezus zmartwychwstał, żyje i działa pośród nas.  On pragnie z nami się spotykać, napełniać swoją obecnością, pokrzepiać nasze serca i napełniać odwagą do apostołowania – do głoszenia prawdy o Jego zmartwychwstaniu.

2. Mimo że tylko dzień dzisiejszy jest dniem wolnym od pracy, postarajmy się w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej paschalnej oktawy. Z racji oktawy Wielkanocy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
3. Najbliższy czwartek, piątek i sobota to: czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W te dni zapraszamy do kościoła do wspólnej modlitwy: w czwartek w intencji powołań do służby Bożej, w piątek do Najświętszego Serca Jezusowego w duchu wynagrodzenia za grzechy nasze i całego świata, w sobotę – na wynagradzający różaniec o godz. 16.30.
4. W pierwszy czwartek miesiąca zachęcamy do włączenia się w całonocną adorację, a w pierwszy piątek miesiąca spowiedź w czasie Mszy św. porannej i popołudniu od godz. 17.00-18.15. Spowiedź i komunia św. w domach chorych w I piątek miesiąca od godz. 9.00.
5. Trwając w oktawie Wielkanocy zapraszamy w piątek na godz. 18.30 na Adorację Uwielbienia, która będzie prowadzona w kaplicy adoracji. Zapraszamy tak dorosłych jak i młodzież do wspólnej modlitwy uwielbienia.
6. Bóg zapłać zaangażowanym w sprzątanie świątyni i kaplicy adoracji, grupom i wspólnotom naszej parafii. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy parafian z ul. Mickiewicza 53.
7. Wszystkim Parafianom i Gościom świętującym w naszej wspólnocie te najważniejsze święta jeszcze raz życzymy obfitości Bożych darów i Bożej łaski:
pięknych, radosnych i błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego! Przywróćmy w naszych rodzinach wielkanocne pozdrowienie CHRYSTUS
ZMARTWYCHWSTAŁ! PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ! i przez dni oktawy nim się pozdrawiajmy. Niech Zmartwychwstały Pan napełnia serca
pokojem, miłością, wiarą i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

Odsłony: 2338