Ogłoszenia-28.05.2023

Kategoria: Ogłoszenia

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 28 maja 2023r.

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne. A my, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą!

2. Jutro, w poniedziałek, 29 maja (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św.
w naszym kościele o godz. 6.30, 9.30, 17.00 i 18.00.

3. W czwartek wchodzimy w miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 17.30 będziemy celebrowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek i piątek z posługą duszpasterską udamy się do chorych
i seniorów naszej wspólnoty parafialnej od godz. 8.30. W  pierwszy czwartek miesiąca (zachęcamy do włączenia się w całonocną adorację), pierwszy piątek miesiąca (spowiedź w czasie Mszy św. porannej o godz. 6.30 i popołudniu od godz. 17.00; w piątek zapraszamy też młodzież na adorację dla młodzieży od godz. 19.00), pierwsza sobota miesiąca (adoracja i różaniec od godz. 16.30, i o godz. 18.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy nasze i całego świata).

5. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu na logo parafii. Jednocześnie informujemy, że komisja konkursowa największą liczbę punktów przyznała dla projektu p. Karola Bernackiego. Przyznano również wyróżnienie dla pracy Oskara Banaszka. Od następnej niedzieli tj. 4 czerwca  prosimy zwycięzców o odbiór nagrody.

6. Dziękujemy tym, którzy pomogli w przygotowaniu świątyni do dzisiejszej niedzieli. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu i przygotowaniu świątyni prosimy parafian z bloku Al. Lipowe 1, 3, 3a.

7. W tym roku 8 czerwca obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Główna Msza św. o godz. 9.30, po której wyruszymy
w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii:

I - ołtarz dzieci – przy bloku Aleje Lipowe 28

II - ołtarz młodzieży – przy bloku Sienkiewicza 6

III - ołtarz mężczyzn i ojców  – przy bloku Sienkiewicza 14

IV - ołtarz kobiet i matek -  przy bloku Popiełuszki 2

Tradycyjnie prosimy o przygotowanie ołtarzy mieszkańców tych bloków,
a kościoła rodziców dzieci, które będą tego dnia przeżywały rocznicę komunii św.

8. Wyjazd młodzieży na Seminaryjny Dzień Młodych w Radomiu w sobotę o godz. 9.15, koszt 30zł. Informacje u ks. Artura.

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy wrażliwości na Boże natchnienia, oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Odsłony: 872