Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00

Dni powszednie:

6.30, 17.00, 18.00

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 17.00, 18.00

Nabożeństwa okresowe: 17.30
Nabożeństwa w Wielkim Poście:

Droga krzyżowa dla dzieci - 17.30;

Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych - 18.30;

Gorzkie żale: 17.15

 

Kancelaria Parafialna czynna: 

poniedziałek, wtorek, czwartek i piatek w godz. 7.00-7.45

oraz 18.30-19.001 2 facebook download png

Ogłoszenia - 05.11.2023

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 listopada 2023R.

1. Przypominamy, że do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu. Do 8 listopada włącznie na godz. 17.30 zapraszamy też na nabożeństwo za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych.
2. Dziś po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie KŻR dorosłych, a po Mszy św. o godz. 9.30 KŻR młodzieży.
3. Wszystkim dziękujemy za liczny udział w nabożeństwach różańcowych. Dziękujemy zawłaszcza dzieciom, które nie opuściły żadnego lub prawie żadnego nabożeństwa. Te dzieci zostały nagrodzone na Balu Wszystkich Świętych– rodzi ców tych dzieci prosimy też o potwierdzenie i uzupełnienie danych na wyjazd do Niepokalanowa i Warszawy. Dziękujemy też za pomoc w organizacji Balu rodzicom i animatorom.
4. Dzieci zapraszamy do wyjazdu do sanktuarium w Niepokalanowie oraz do ZOO w Warszawie w dn. 18 listopada (sobota). Koszt 100zł, w cenie autokar, bilety wstępu i posiłek. Zapisy w zakrystii.
5. W sobotę, 11 listopada przypada nasze Narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. Chcemy pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. W naszej parafii Msza Święta w intencji ojczyzny o godz. 9.30 z
udziałem władz i różnych instytucji naszego miasta. Po Mszy nastąpi uroczysty przemarsz pod pomnik marszałka Piłsudskiego.
6. W czasie ferii w dniach 21-26 stycznia zapraszamy na 6 dniowy obóz zimowy dla dzieci i młodzieży z nauką jazdy na nartach. Noclegi w Białym Dunajcu. Zapisy z wpłatą zaliczki 400zł. Całościowy koszt 1400 zł zawiera: transport, noclegi, wyżywienie, instruktor nauki jazdy na nartach, ubezpieczenie, wypożyczenie nart, bilety na stok narciarki i do zwiedzanych miejsc…
7. Modlimy się o pokój na świecie na Ukrainie i Bliskim Wschodzie, na terenach Ziemi Świętej. Na skutek trwającej tam wojny nie odbędzie się w tym czasie pielgrzymka do Ziemi Świętej. Zapraszamy na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostella, w dn. 28 czerwca do 5 lipca. Zapisy w kancelarii.
8. Bóg zapłać zaangażowanym w sprzątanie świątyni i kaplicy adoracji . W sobotę od godz. 14.00 o pomoc prosimy parafian ul. Sienkiewicza 38.
9. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy, aby dobry Bóg czuwał nad nimi każdego dnia. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas wszystkich na drodze prowadzącej ku świętości.