Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00

Dni powszednie:

6.30, 17.00, 18.00

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 17.00, 18.00

Nabożeństwa okresowe: 17.30
Nabożeństwa w Wielkim Poście:

Droga krzyżowa dla dzieci - 17.30;

Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych - 18.30;

Gorzkie żale: 17.15

 

Kancelaria Parafialna czynna: 

poniedziałek, wtorek, czwartek i piatek w godz. 7.00-7.45

oraz 18.30-19.001 2 facebook download png

Ogłoszenia-24.09.2023

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 września 2023R.

1. Dzisiaj ostatnia niedziela września. Zapraszamy na godz. 17.30 na modlitwę litanią do Serca Pana Jezusa. Prośmy o żywą wiarę, nadzieję i miłość. Niech nasze rodziny, jako domowe Kościoły, promieniują Ewangelią, a czerpią do tego moc ze wspólnej modlitwy i Eucharystii, nie tylko niedzielnej i świątecznej.
2. Od wielu lat istnieje przy naszej parafii grupa ministrantów, którą tworzą ojcowie i dorośli mężczyźni. Wielu obecnych też w naszej świątyni w swoich młodzieńczych latach podejmowało służbę ministrancką. Zapraszamy wszystkich, którzy już są
i tych mężczyzn, którzy chcą włączy się w grupę dorosłych ministrantów na spotkanie formacyjne dziś o godz. 19.00 w sali parafialnej.
3. W środę tradycyjnie gromadzimy się na Nowennie do Matki Bożej Królowej Polski o godz. 17.00 – serdecznie zapraszam na wspólną modlitwę wszystkich czcicieli Matki Najświętszej. W czasie nabożeństwa odczytywane są też prośby i dziękczynienia składane do skrzynki modlitewnej, która znajduje się przy świeczniku przed prezbiterium.
4. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. A w poniedziałek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.
5. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci przygotowujące się do I komunii św. będą miały wręczone różańce. Próba dla tych dzieci w sobotę o godz. 18.30.
6. Spotkanie dla rodziców dzieci, które będą w tym roku przeżywały rocznicę komunii św. w niedzielę 1 października po Mszy św. o godz. 11.00.
7. Tych którzy chcieliby się włączyć w obchody jubileuszu 40 lecia naszej parafii wraz Radę Duszpasterską i Ekonomiczną zapraszamy na spotkanie w najbliższy piątek na godz. 19.00.
8. Młodzież zachęcamy do udziału w APELU MŁODYCH, który odbędzie się w Radomiu 30 września (sobota). Wyjazd o godz. 17.00, powrót ok godz. 22.00. Koszt 30zł, zapisy w zakrystii i kancelarii.
9. Dziękujemy też wszystkim ofiarodawcom za hojność i otwartość serca przy spłacie zobowiązań kredytowych zaciągniętych na prace termomodernizacyjne. Za wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców modlimy się zawsze w ostatnią środę miesiąca na Mszy św. o godz. 18.00.
10. W przyszłą niedzielę wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe przez cały październik o godz. 17.30.
11. Bóg zapłać zaangażowanym w sprzątanie świątyni i kaplicy adoracji i złożoną ofiarę. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc prosimy parafian Bohaterów Studzianek 9 i 11.
12. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską, umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy.