Ogłoszenia-30.04.2023r.

Kategoria: Ogłoszenia

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 30 kwietnia 2023r.

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw
o Powołania Kapłańskie i Zakonne.
Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Mając wśród siebie kapłanów, mamy bowiem dostęp do niewyczerpanych łask Bożych płynących z sakramentów świętych. Podczas tego Tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. W tej intencji będziemy modlić się Nieszporami dziś o godz. 17.30.

2. Jutro w dniu 1 maja (poniedziałek) szczególny dzień dla naszej wspólnoty parafialnej.  W czasie Mszy św. o godz. 16.00 ks. Biskup Marek Solarczyk dokona poświęcenia nowego ołtarza, który zostanie poświęcony przez modlitwę
i namaszczenie olejem krzyżma świętego. 
Poprzez te święte obrzędy odnowione prezbiterium, nowe ambonki i ołtarz stanie się miejscem świętym przeznaczonym do świętych czynności. Zapraszamy wszystkich Parafian i Sympatyków na tą uroczystość: o godz. 16.00 Msza św. z konsekracją ołtarza, po której chwila wytchnienia z zespołem ludowym Guzowianki, w trakcie którego zapraszamy na poczęstunek z grilla i ciasto. Zakończenie uroczystości o godz. 20.30 nabożeństwem majowym połączonym z Apelem Jasnogórskim.

3. Z racji jutrzejszych uroczystości jest tylko jedna Msza popołudniu o godz. 16.00 – a więc intencje mszalne zamawiane na godz. 18.00 będą odprawione o godz. 16.00.

4. W kalendarzu liturgicznym pod datą 3 maja celebrujemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny,  ale też i naszej parafii. Msze święte w nasz dzień parafialnego odpustu jak w każdą niedzielę. Na zakończenie Mszy św. o godz. 12.15 wyruszymy w procesji eucharystycznej wokół kościoła. 

5. W dniu 3 maja zapraszamy maturzystów na Mszę św. o godz. 18.00 połączoną z modlitwą i błogosławieństwem im udzielonym przed egzaminami maturalnymi.

6. W dniu 4 maja o godz. 19.00 Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania. Spowiedź dla kandydatów, świadków i bliskich 2 maja o godz. 16.00.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek i piątek z posługą duszpasterską udamy się do chorych
i seniorów naszej wspólnoty parafialnej od godz. 8.30. W  pierwszy czwartek miesiąca (zachęcamy do włączenia się w całonocną adorację), pierwszy piątek miesiąca (spowiedź w czasie Mszy św. porannej o godz. 6.30 i popołudniu od godz. 17.00; w piątek zapraszamy też młodzież na adorację dla młodzieży od godz. 19.00), pierwsza sobota miesiąca (adoracja i różaniec od godz. 16.30, i o godz. 18.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy nasze i całego świata).

8. Dziękujemy tym, którzy pomogli w przygotowaniu świątyni do dzisiejszej niedzieli. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 bo pomoc w sprzątaniu i przygotowaniu świątyni prosimy parafian z Mickiewicza 43 i 45.

9. Zakon Rycerzy Kolumba zaprasza na pokaz reżyserskiej wersji filmu Klecha, który odbędzie się 7 maja o godz. 17.00 w CAL Pionki.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów, radości oraz wzrastania w wierze i miłości ku Panu. 

Odsłony: 1446