Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00

Dni powszednie:

6.30, 17.00, 18.00

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 17.00, 18.00

Nabożeństwa okresowe: 17.30
Nabożeństwa w Wielkim Poście:

Droga krzyżowa dla dzieci - 17.30;

Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych - 18.30;

Gorzkie żale: 17.15

 

Kancelaria Parafialna czynna: 

poniedziałek, wtorek, czwartek i piatek w godz. 7.00-7.45

oraz 18.30-19.001 2 facebook download png

Ogłoszenia-16.04.2023

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – 16 kwietnia 2023r.

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać
i przebaczać. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.

2. Zapraszamy na godz. 17.30 na nabożeństwo połączone z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

3. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto CARITAS i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Stąd też dzisiaj ofiarami wspieramy dobre dzieła naszej diecezjalnej CARITAS.

4. Zachęcamy do zakupy Gościa Niedzielnego, gdzie m.in. można przeczytać o trzech sposobach czynienia miłosierdzia zapisanych przez siostrę Faustynę w Dzienniczku, oraz jak rozmawiać o Bogu z niewierzącymi.

5. Serdecznie zapraszamy tych, którzy śpiewem pragną głosić chwałę Bożą do chóru parafialnego. Jest to nowa inicjatywa. Chór będzie zespołem wokalnym wielogłosowym składającym się z głosów żeńskich i męskich. Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek tj. 21 kwietnia o godz. 19.00 w sali parafialnej. Już dziś można kontaktować się w tej sprawie z p. Marcinem, naszym organistom.

6. Od kilku lat w naszej parafii działa Ruch Światło-Życie, w ramach którego działa gałąź rodzinna: Domowy Kościół (Oaza Rodzin), skupiający małżonków. Spotkania formacyjne dla małżonków odbywają się raz w miesiącu i są prowadzone przez tzw. parę animatorską i kapłana. W ramach spotkań jest czas na kawę/herbatę, wzajemne dzielenie się życiem, modlitwę, rozważanie treści Pisma Świętego, które staje się inspiracją dla życia osobistego i rodzinnego. Chcemy przy naszej parafii utworzyć kolejny krąg oazy rodzin dlatego zapraszamy w następną niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00, a po niej ok godz. 11.45 na krótkie spotkanie do salki parafialnej, gdzie będziemy mogli zapoznać się z działalnością tej wspólnoty. Będzie możliwość spotkania i rozmowy z tymi, którzy od lat należą do tej wspólnoty jak też z tymi, którzy dopiero zaczynają tą drogę formacji. Zapraszamy!

7. W związku z malowaniem i pracami jakie w tym tygodniu będą prowadzone wewnątrz świątyni Msze św. oraz liturgia pogrzebowa w tym tygodniu będzie wyłącznie w dolnym kościele.

8. W związku ze zbliżającymi się uroczystościami parafialnymi zapraszam członków Rady Parafialnej na spotkanie w najbliższy wtorek na godz. 19.00.

9. Dziękujemy tym, którzy pomogli w przygotowaniu świątyni do dzisiejszej niedzieli. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 o pomoc w przygotowaniu świątyni prosimy rodziny z ul. Mickiewicza 47 i 49. 

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg