Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00

Dni powszednie:

6.30, 17.00, 18.00

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 17.00, 18.00

Nabożeństwa okresowe: 17.30
Nabożeństwa w Wielkim Poście:

Droga krzyżowa dla dzieci - 17.30;

Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych - 18.30;

Gorzkie żale: 17.15

 

Kancelaria Parafialna czynna: 

poniedziałek, wtorek, czwartek i piatek w godz. 7.00-7.45

oraz 18.30-19.001 2 facebook download png

Ogłoszenia-10.04.2023

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – 10 kwietnia 2023r.

1. Dzisiaj drugi dzień świąt i drugi dzień w oktawie Wielkanocy – Wielkanocny Poniedziałek. Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego – Zielonych Świąt. W ten sposób Kościół podkreśla fundamentalne znaczenie zmartwychwstania Chrystusa dla chrześcijaństwa. Cieszmy się więc
i radujmy największym cudem Pana Jezusa, który na powrót otwiera nam bramy Nieba.

2. Korzystając z okazji, kieruję słowa serdecznego podziękowania ku wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała piękną
i godną oprawę.

3. W piątek, 14 kwietnia, przypada nasze narodowe święto Chrztu Polski ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 roku dla upamiętnienia chrztu Polski datowanego właśnie na dzień 14 kwietnia 966 roku. Była to przecież niezwykle doniosła decyzja Mieszka I, która uznawana jest za początek Państwa Polskiego.

4. Zachęcamy do zakupy Gościa Niedzielnego.

5. Dziękujemy tym, którzy z Kół Żywego Różańca, Apostolstwa Dusz Czyśćcowych
i Legionu Maryi pomogli w sobotę w sprzątaniu świątyni.  W sobotę od godz. 14.00 o pomoc w przygotowaniu świątyni prosimy rodziny z ul. Mickiewicza 51. 

6. Spotkanie Wspólnoty Duchowych Niewolników Maryi w najbliższa sobotę, rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.

7. Przyszła niedziela kończy oktawę Wielkanocy. To tak zwana niedziela przewodnia lub biała, a z ustanowienia Kościoła Niedziela Miłosierdzia Bożego. Przypomnijmy, że nabożeństwo do miłosierdzia Bożego nierozerwalnie łączy się
z osobą Świętej Faustyny Kowalskiej. Święty Jan Paweł II mówił o niej: „Ta prosta zakonnica przybliżyła Polsce i światu paschalne orędzie Jezusa Miłosiernego. W tej godzinie dziejów wołamy o miłosierdzie Boże. Pascha jest to przyjście
i zmartwychwstanie Chrystusa. Jest to paschalne objawienie się miłosierdzia Bożego”. Zapraszamy do włączenia się w Nowennę przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia, celebrowaną każdego dnia o godz. 17.30.

8. Zapraszamy wszystkich ministrantów ojców i dorosłych, oraz tych, którzy pragną włączyć się w tę grupę na spotkanie formacyjne w niedzielę 16 kwietnia o godz. 19.00.

9. W najbliższą niedzielę 16 kwietnia w kościele św. Maksymiliana o godz. 11.30 odbędzie się Msza św. w intencji uczczenia pamięci ofiar 79 rocznicy rozstrzelania żołnierzy Polskiego państwa podziemnego, a po niej złożenie kwiatów pod pomnikiem Gloria Victis przy ul. Zwoleńskiej. Zapraszamy do udziału.

10. Serdecznie zapraszamy tych, którzy śpiewem pragną głosić chwałę Bożą do chóru parafialnego. Jest to nowa inicjatywa. Chór będzie zespołem wokalnym wielogłosowym składającym się z głosów żeńskich i męskich. Zapraszamy osoby w każdym wieku, młodzież i dorosłych. Pierwsze spotkanie odbędzie się
21 kwietnia w piątek o godz. 19.00 w sali parafialnej. Już dziś można kontaktować się w tej sprawie z p. Marcinem, naszym organistą.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg