Ogłoszenia-09.04.2023r.

Kategoria: Ogłoszenia

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA – 9 kwietnia 2023r.

1. Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła ta wiadomość.
Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Nauczmy się tak patrzeć na swoje życie i nasze wybory jakie podejmujemy każdego dnia.

2. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii została rozszerzona o oktawę. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego.

3. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Trwają prace remontowe przy naszej parafii i świątyni. Prace termomodernizacyjne na zewnątrz świątyni i plebanii wykonywane są z otrzymanego wsparcia z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przy naszym wkładzie własnym oraz wsparte pożyczką z Wojewódzkiego Funduszu. Pozostałe prace, które są upiększaniem świątyni: trwające malowanie jej wnętrza, nowy ołtarz, ambonki, tabernakulum, ołtarz Matki Bożej, odnowione ławki…, to owoc ludzkiej ofiarności, za co serdecznie dziękujemy. Chcemy w najbliższym czasie zagospodarować prezbiterium w nowe fotele tak dla celebransa jak ministrantów. Całościowo jest to spory koszt. Być może znajdą się fundatorzy jakiejś części tych dzieł. W zakrystii można zobaczyć projekt wykonywanych foteli. Za wszelkie wsparcie fizyczne, materialne, modlitewne dziękujemy.

5. Już dziś zapraszamy na naszą parafialną uroczystość: Mszę św. z konsekracją nowego ołtarza, której dokona ks. Biskup Marek Solarczyk w dn. 1 maja na Mszy św. o godz. 16.00.

6. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc w przygotowaniu świątyni prosimy rodziny
z ul. Mickiewicza 51.

7. Najbliższa niedziela będzie drugą niedzielą wielkanocną, czyli Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. Przygotowujemy się do jej obchodów przez Nowennę ku czci Miłosierdzia Bożego odprawianą każdego dnia o godz. 17.30.

8. Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji w naszej świątyni. Dziękujemy wszystkim, którzy trwali na adoracji Pana Jezusa i uczestniczyli w nabożeństwach Triduum Paschalnego. Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza – ministrantom, starszej scholii, pracownikom naszej świątyni za troskę o liturgię jej ubogacenie nie tylko w czasie świąt, ale też w ciągu całego roku.  Za wszelką pomoc w przygotowaniu do świąt, wykonanie dekoracji, za wszelkie okazane dobro niech Bóg wynagrodzi Wam swoją łaską.

9. Drodzy parafianie i Goście! Niech wielkanocna radość płynąca ze Zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy.

Odsłony: 614