Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00

Dni powszednie:

6.30, 17.00, 18.00

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 17.00, 18.00

Nabożeństwa okresowe: 17.30
Nabożeństwa w Wielkim Poście:

Droga krzyżowa dla dzieci - 17.30;

Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych - 18.30;

Gorzkie żale: 17.15

 

Kancelaria Parafialna czynna: 

poniedziałek, wtorek, czwartek i piatek w godz. 7.00-7.45

oraz 18.30-19.001 2 facebook download png

Ogłoszenia-02.04.2023r.

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ – 2 kwietnia 2023r.

1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy Świętej. Palmy, baranki i stroiki wielkanocne, a także ciasto do niedzielnego obiadu można nabyć przed kościołem. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na malowanie kościoła. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tegoroczny kiermasz wielkanocny.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie w kaplicy dolnej KŻR dorosłych, a po Mszy św. o godz. 9.30 KŻR młodzieży.

3. Spowiedź w domach chorych w poniedziałek i wtorek od godz. 9.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie tel. 579-069-566.

4. Dzisiejsza niedziela wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Przeżyjmy ten czas jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku, biorąc udział w tej bogatej liturgii.

PROGRAM TRIDUUM PASCHALNEGO:

Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa.

O godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej, zakończona procesją do ołtarza adoracji. tzw. ciemnicy.  W tym dniu możliwość adoracji indywidualnej do godz. 22.00.

Wielki Piątek – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa.

godz. 8.30 Jutrznia

godz. 12.00 Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale -I cz.

godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Gorzkie Żale –II cz.

godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej oraz Gorzkie Żale – III cz. i po nich całonocna adoracja przy grobie Pana Jezusa.

W Wielki Piątek wszystkich od 14 roku życia obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych, a osoby  od 18. do 60. roku życia dodatkowo post ilościowy tj. trzy posiłki w tym jeden do syta.

Wielka Sobota

O godz. 8.30 Jutrznia, a o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Od godz. 9.00-12.00 poświęcenie pokarmów w kościele, a w Janusznie o godz. 9.30.

O godz. 20.00 Liturgia Wigilii Paschalnej - na liturgię przynieśmy świece najlepiej z osłonkami by uchronić posadzkę czy ławki przed zalaniem woskiem.

Niedziela Wielkanocna

o godz. 6.00 – Msza św. rozpoczęta procesją rezurekcyjną. Prosimy o pomoc w niesieniu baldachimu, figury Zmartwychwstałego, chorągwi. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków. Kolejne Msze św. jak w każdą niedzielę.

Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. jak w każdą niedzielę.

Szczegółowy plan znajdziemy w gablotce i stronie internetowej.

4. Kaplica adoracji będzie zamknięta od czwartku do poniedziałku wielkanocnego.

5. Z racji obchodów Triduum Paschalnego sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać do wtorku.

6. Najwyższa część wnętrza kościoła została już pomalowana. Dalsze prace po świętach. Bardzo serdecznie prosimy każdego kto może o pomoc przy sprzątaniu naszej świątyni w środę od godz. 15.00. Natomiast w sobotę od godz. 13.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy należących do Kół Żywego Różańca i Apostolstwa Dusz Czyśćcowych
i Legionu Maryi. 

6. Dziękujemy p. Mariuszowi Kowalskiemu za dar i wymianę mechanizmu jednego z dzwonów, który już działa i przywołuje nas do modlitwy oraz wszystkim ludziom dobrej woli za jakiekolwiek wsparcie w dziele remontu i upiększania naszej świątyni.

7. Kurs Przedmałżeński odbędzie się przy parafii św. Mikołaja w Jedlni – zapisy do 15 kwietnia, a rozpoczęcie kursu od 6 maja.

8. W dzisiejszą niedzielę, 2 kwietnia, przypada 18. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. On przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć wobec innych o własnej wierze. Prośmy dla nas o dar niezachwianej wiary słowami modlitwy św. Jana Pawła II o odnowę moralną narodu.

 

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg