Ogłoszenia-26.03.2023r.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26 marca 2023r.

1. Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, które prowadzi ks. Marcin Pietras. Oprócz dzisiejszego dnia nauki dla dorosłych w poniedziałek i wtorek w czasie Mszy św. o godz. 6.30, 9.30 i 18.00. Program znajdziemy przy wyjściu z kościoła i na stronie parafialnej.

2. Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12.15 zapraszamy na Koncert Pasyjny Stała Matka Boleściwa, z towarzyszeniem skrzypiec i organów.

3. Poprzez rekolekcje i indywidualny rachunek sumienia przygotowujemy się na DZIEŃ PARAFIALNEJ SPOWIEDZI, który będzie w SOBOTĘ 1 kwietnia. Spowiedź do południa w godz. 9.00-10.30 i 11.00-12.00. Natomiast popołudniu
w godz. 16.00-18.00.
Bardzo prosimy, by spowiedź zaplanować w czasie przedpołudniowym kiedy będzie więcej księży i nie odkładać spowiedzi na Niedzielę Palmową czy ostatnie dni Wielkiego Postu.

4. Spowiedź w domach chorych w poniedziałek i wtorek tj. 3 i 4 kwietnia. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie tel. 579-069-566.

5. W najbliższy piątek zapraszamy na DROGĘ KRZYŻOWĄ ULICAMI MIASTA – rozpoczęcie o godz. 18.30 przy kościele św. Barbary, a zakończenie
w naszym kościele.
Z tej racji nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 18.30 w kościele.

6.  W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej. Rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 16.30 w kaplicy dolnej.

7. Przyszła niedziela, 2 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie palm, natomiast te o godz. 9.30 i 11.00 będą połączone
z procesją wokół kościoła.

8. Dziś jak i w następną niedzielę zachęcamy do zakupy palm, baranka wielkanocnego i świątecznych stroików przy stoisku na placu kościelnym. Dochód ze sprzedaży jest wsparciem dla dzieła remontu kościoła. Dodatkowo w następną niedzielę będzie możliwość zakupy ciasta, domowych wyrobów-zachęcamy do skorzystania.

9. Zachęcamy do zakupy Gościa Niedzielnego, w cenie 10zł, gdzie m.in. znajdziemy odpowiedź na pytanie dlaczego za czasów komunizmu otruto ks. Blachnickiego założyciela Ruchu Światło-Życie. Jest też do nabycia Gość Ekstra w cenie 14zł, poświęcony relikwiom męki Pańskiej: miejscu ukrzyżowania Chrystusa, Całunu Turyńskiego czy Chuście z Manoppello.

10. Dziękujemy zaangażowanym w przygotowanie dolnego kościoła i sali parafialnej przed niedzielną liturgią oraz mieszkańcom Mickiewicza 55. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc prosimy rodziny z Mickiewicza 53.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej.