Ogłoszenia-05.02.2023

V NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 lutego 2023r.

1. Dziś przy stole Eucharystii gromadzi nas piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście, ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest
w stanie pogłębić swojej więzi z Bogiem bez Eucharystii. Zapraszamy dziś na godz. 17. 30 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, by prosić o wiarę żywą i silną.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie w kaplicy dolnej KŻR dorosłych, a po Mszy św. o godz. 9.30 KŻR młodzieży.

3. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Massabielskiej Grocie, wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji.

4. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy bardzo blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W naszym kościele Mszę Świętą ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawowali o godz. 18.00.
W czasie tej Mszy św. chorym zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Pamiętajmy, że przyjmujemy go w stanie łaski uświęcającej. Dlatego będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty dla chorych w sobotę od godz. 17.15.

5. Dziś o godz. 19.00 spotkanie grupy ministrantów dorosłych. Zapraszamy też dorosłych mężczyzn i ojców, którzy chcą włączyć się do tej grupy.

6. Dziękujemy za pomoc w rozebraniu dekoracji świątecznej oraz w sprzątaniu kościoła i kaplicy dolnej. W sobotę na godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy mieszkańców ul. Bohaterów Studzianek 3 i 5.

7. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł.

8. Spotkanie dla wyjeżdżających na obóz zimowy odbędzie się 15 lutego w środę o godz. 18.30 w sali parafialnej.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy odważnego odpowiadania na głos Bożego wezwania, ufnego kroczenia za Panem i bycia znakiem Bożej obecności dla innych.