Ogłoszenia-26.12.2022

Św. Szczepana, pierwszego męczennika – 26 grudnia 2022r.

1. W sobotę ostatni dzień roku kalendarzowego - o godz. 18.00 Msza św. dziękczynna za miniony rok. Zapraszamy do udziały by zawierzać naszą przeszłość i przyszłość Nowonarodzonemu Dziecięciu Jezus.

2. Drodzy Parafianie!

Okres Bożego Narodzenia to czas odwiedzin duszpasterskich mieszkańców parafii oraz wspólnej modlitwy w rodzinnych domach. Na czas kolędy starajmy się być wszyscy w domu. Niech na stole będzie krzyż, świece, Pismo Św., kropidło i woda święcona a tam, gdzie są dzieci uczące się - zeszyty do religii.

Niech wyrazem zaproszenia kapłana by wspólnie pomodlić się i prosić
o Chrystusowe błogosławieństwo będzie wyjście po księdza bądź otwarta furtka czy uchylone drzwi albo umieszczony na drzwiach obrazek czy kartka: „zapraszamy księdza”, by później nie mówiono, że ksiądz wszedł gdzieś nieproszony.
Jeżeli ze względu na czas pracy lub inne przeciwności ktoś nie może przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, proszę o zgłoszenie tego w zakrystii lub kancelarii tak, aby wspólnie ustalić inny dogodny czas.

Chcemy w czasie kolędy rozmawiać o sprawach naszej wspólnoty parafialnej, ale też zaprosić do zapoznania i włączenia się w różne grupy parafialne tak dorosłych, małżeństw, młodzieży jak i dzieci. Tym co będą mogli to uczynić, dziękujemy za wsparcie materialne - ofiary zabrane z kolędy będą przeznaczone na prace termomodernizacyjne i nasz wkład własny do otrzymanej dotacji.

Program wizyty duszpasterskiej -------

3. Podany program wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni zamieszczony jest na stronie parafialnej w zakładce „ogłoszenia” i przy wyjściu z kościoła.

4. Przypominamy, że do zakończenia czasu kolędy kancelaria parafialna będzie czynna bezpośrednio po Mszy św. wieczorowej w godz. 18.30-19.00. W nagłych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny.

5. Spowiedź w dni powszednie 15 minut przed Mszą poranna i w czasie Mszy wieczornych. W tym czasie Msze św. w dni powszednie będą sprawowane w kaplicy dolnej. Tam też w ciągu dnia możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu oraz modlitwy w Grocie Narodzenia.

6. Pełni wiary i radości świętujemy ten szczególny czas Bożego Narodzenia. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Syn Boży. Niech Boża radość i miłość wypełniają kolejne dni naszego świętowania i całą naszą, nieraz trudną, codzienność.