Ogłoszenia-25.12.2022

BOŻE NARODZENIE – 25 grudnia 2022r.

l. Podczas dzisiejszej Mszy Świętej z wielką radością śpiewaliśmy Chwała na wysokości Bogu Słowami tego hymnu uwielbiliśmy Boga wszechmogącego za dar narodzin Syna, który zstąpił z niedostępnej światłości i stał się jednym z nas. Przeżywajmy te święta w gronie rodzinnym, pochyleni nad Dobrą Nowiną zwiastującą pokój i miłość.

2. Jutro w drugi dzień uroczystości Narodzenia Pańskiego tradycyjnie czcimy Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę.

3. W sobotę o godz. 18.00 Msza św. dziękczynna za miniony rok – zawierzając naszą przeszłość i przyszłość Nowonarodzonemu Dziecięciu Jezus.

4. Kolejna niedziela to niedziela Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – będziemy prosić o pokój na świecie. W tym dniu spotkania Kół Różańcowych dorosłych i młodzieży.

5. Serdecznie dziękujemy za pomoc i dekorację kościoła: zwłaszcza tak mocno zaangażowanej grupie dorosłych, młodzieży na czele z ks. Piotrem za ich zaangażowanie, trud pracy, wykonanie szopki. Dziękujemy za przygotowanie liturgii ministrantom, scholii, p. kościelnemu i p. organiście. Dziękujemy także mieszkańcom Januszna, którzy pomagali w sprzątaniu kościoła oraz złożoną ofiarę.

6. W czwartek od godz. 15 o pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy należących do Legionu Maryi i Duszpasterstwa Dusz Czyśćcowych.

7. Od wtorku do zakończenia czasu kolędy kancelaria parafialna będzie czynna bezpośrednio po Mszy św. wieczorowej w godz. 18.30-19.00. W nagłych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny.

8. Od środy w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. To czas wspólnej modlitwy ale i okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach całej naszej wspólnoty parafialnej. Szczegółowy program wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni zostanie podany jutro.

Dziś tylko pierwszy dzień kolędy tj. w środę od godz. 9.00 odwiedzimy parafian: z ul. Partyzantów, Nowej, Świerkowej, Alej Królewskiej, Małkowskich, Północnej, Wiśniowej, Alej Piastowskiej, Dziewiątego, Powstania Styczniowego, Augustowskiej, Podgaja, Witosa, Wandy Kojro, Alej Jagiellońskiej wraz z nowymi domami.

Natomiast w środę od godz. 16.00: 4 księży Aleje Lipowe 26.

Podany jutro program wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni będzie też zamieszczony na stronie parafialnej w zakładce „ogłoszenia” i przy wyjściu z kościoła.

9. Zachęcamy do zakupu świątecznego wydania Gościa Niedzielnego w cenie 15zł.

10. Pełni wiary i radości świętujemy  ten szczególny czas Bożego Nawiedzenia. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą, nieraz trudną codzienność.