Ogłoszenia-18.12.2022

IV NIEDZIELA ADWENTU – 18 grudnia 2022r.

1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Poprzez rekolekcje adwentowe
i wczorajszy dzień spowiedzi parafialnej duchowo przygotowywaliśmy się do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Modlimy się, aby nasza gorliwość wzrastała
w miarę zbliżania się święta oraz abyśmy godnie obchodzili tajemnicę narodzin Syna Bożego. Będzie jeszcze możliwość spowiedzi w ciągu tygodnia w czasie Mszy św. w konfesjonale, który znajduje się w kaplicy Miłosierdzia.

2. Dziś o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła.

3. Do soboty włącznie zapraszamy codziennie na Msze Święte roratne o godz. 6.00. Dzieci, które uczestniczyły w roratach minimum 12 razy prosimy, by w środę na roraty przyniosły swoje adwentowe plansze, podpisane: imię nazwisko, wiek, klasa. Chcemy je nagrodzić w najbliższy piątek.

4. Spowiedź w domach chorych w środę i czwartek od godz. 9.00. Zgłoszenia
w zakrystii i kancelarii.

5. Spotkanie wigilijne dla grup parafialnych dorosłych dziś o godz. 15.30 (wcześniej przed godz. 15.00 zapraszamy do pomocy przy przygotowaniu stołu i przyniesionych potraw). Natomiast dzieci i młodzież zapraszamy na godz. 19.00.

6. W sobotę, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią,
a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.

7. Przyjdźmy też na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. W tym roku organizujemy dwie pasterki: o godz. 22.00 Pasterka dla dzieci i druga Pasterka tradycyjnie o godz. 24.00, którą rozpoczniemy wspólnym kolędowaniem w wykonaniu scholii starszej od godz. 23.30. Pozostałe Msze Święte w dzień Narodzenia Pańskiego jak w każdą niedzielę.

8. W środę od godz. 15.00 rozpoczniemy świąteczną dekorację kościoła. Każdego kto chciałby pomóc zapraszamy do ustawiania choinek, strojenia, pomocy przy szopce.

9. Jest kilka wolnych intencji na styczniowe niedzielę – można zamówić na tych Mszach intencje za żywych czy intencje dziękczynno-błagalne.

10.WIZYTA DUSZPASTERSKA planowana jest bezpośrednio po świętach Bożego Narodzenia w formie tradycyjnej. Jest to znak identyfikowania się z parafią i wyraz wiary, kiedy prosimy o Boże błogosławieństwo dla domu i domowników.

11. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego, a dla młodszych Mały Gość Niedzielny.

12. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu mieszkańcom Asnyka 5. W czwartek od godz. 15.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy mieszkańców Januszna.

13. Solenizantom i jubilatom nadchodzących dni życzymy pokoju serc oraz Bożej opieki na codziennych drogach życia.