Ogłoszenia-06.11.2022

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 listopada 2022r.

1. Dziś trzydziesta druga niedziela zwykła w roku kościelnym. Błagamy Boga, aby oddalił od nas wszelkie przeciwności, abyśmy wolni od niebezpieczeństw duszy i ciała, mogli podążać drogą świętości.

2. Dziś w kaplicy dolnej po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie KŻR dorosłych, natomiast po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie KŻR młodzieży.

3. Przypominamy, że do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

4. Dziś na godz. 17.30, a w poniedziałek i wtorek na godz. 17.15 zapraszamy do modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych.

5. W piątek, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Msza Święta w intencji naszej ojczyzny o godz. 9.30. Modlitewną pamięcią będziemy ogarniać wszystkich, którzy zginęli w walce o jej wolność.

6. W najbliższą niedzielę, 13 listopada, przypada obchodzony od 2009 roku Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – na ten cel będzie prowadzona zbiórka do puszek, a ofiary składane na tace w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu.

7. W tym i kolejnym tygodniu w poniedziałek i wtorek spotkania w grupach dla przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

8. Jeszcze dziś jest możliwość zapisania dzieci, które uczestniczyły w nabożeństwach różańcowych na wyjazd do Sandomierza. Wyjazd 12 listopada (sobota) o godz. 7.30 spod kościoła.

9. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu i przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. W sobotę od godz. 14.00 o posprzątanie kościoła prosimy wierzące rodziny z u. Augustowskiej, Wesołej, Marii Dąbrowskiej.

10. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego.

11. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy otwartości na Boże słowo oraz odwagi w podejmowaniu codziennych obowiązków względem Boga i bliźniego.