Ogłoszenia-09.10.2022 .

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 października 2022r.

1. Dziś dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku kościelnego. Modlimy się, aby dobry Bóg pobudzał nas swoją łaską do pełnienia dobrych uczynków. Niech umocnieniem będzie dla nas udział w modlitwie różańcowej i wstawiennictwo Matki Bożej.

2. W czwartek, 13 października nabożeństwo fatimskie – zapraszamy na Mszę św.
o godz. 18.00 i modlitwę różańcową.

3. Kurs przedmałżeński odbędzie się w parafii św. Mikołaja w Jedlni w dniu  22 i 29 października w godz. 9.00-14.00. Zgłoszenia w parafii w Jedlni.

4. Spotkanie Oazy Rodzin – I krąg spotkanie w najbliższy piątek, rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, zaś II krąg w sobotę. Małżeństwa, które chcą się włączyć, zapoznać
z działalnością tej wspólnoty zapraszamy do kontaktu z ks. Proboszczem lub
ks. Jackiem i włączenia się do tej grupy.

5. Spotkanie Wspólnoty Duchowych Niewolników Maryi w sobotę – rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00 a po niej różaniec prowadzony przez tą grupę.

6. W kancelarii i zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne, półroczne
i jednorazowe.
Kartki na wypominki jednorazowe znajdziemy na stolikach przy wyjściu z kościoła.

7. W najbliższą niedzielę, 16 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. W tym dniu rozpoczniemy też Pionkowskie Dni Kultury Chrześcijańskiej. Program obchodów na przyszłą niedzielę:

-po Mszy św. dla dzieci ok godz. 11.30 w sali parafialnej odbędzie się przedstawienie Historia o talentach w wykonaniu Teatru Eden

-o godz. 12.15 Msza św. – XXII Dzień Papieski, a po niej koncert papieski

-o godz. 17.30 Różaniec z rozważaniami z nauczania św. Jana Pawła II

Tego dnia po Mszy św. o godz. 9.30, 11.00 i 12.15 przed kościołem będzie możliwość zakupu kremówki papieskiej i ciast domowych.

8. Dziękujemy za wszelką pomoc fizyczną i materialną, za wszelkie ofiary składane na tace czy wpłacane na konto parafialne lub składane indywidualnie. Jak widzimy trwają prace na zewnątrz kościoła. Cieszymy się z nowej ambonki i nowego ołtarza, który został wczoraj ustawiony, co będziemy spłacać u wykonawcy. Chcemy już od następnej niedzieli uruchomić łazienkę przy głównym wejściu do kościoła oraz
w najbliższym czasie uruchomić ogrzewanie z pomp ciepła i przystąpić do malowania wnętrza kościoła. Po tych najcięższych pracach, bardzo prosimy o pomoc
w porządkowaniu. Zapraszamy kto może w sobotę na godz. 10.00, tak mężczyzn jak i kobiety, aby móc jak najwięcej uporządkować i ustawić konfesjonały i ławki.

9. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że w dniach 11-13 października będą wydawane przy ul. Jordanowskiej 3 paczki żywnościowe.

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, światła Ducha Świętego w codziennych wyborach oraz opieki Matki Najświętszej.