Ogłoszenia-2.10.2022

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2 października 2022r.

1. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym w dni powszednie o godz. 18.30, w niedzielę o godz. 17.30. Osoby, które nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zapraszamy do odmawiania różańca w domu. Przypominamy także, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty – tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.

2. Czwartek, 6 października, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca- adoracja całonocna Najświętszego Sakramentu.

3. W piątek, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. To jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy porannej. Z sakramentu pokuty i pojednania będzie można skorzystać w czasie Mszy św. porannej i popołudniu od godz. 17.30.

4. Spowiedź w domach chorych w czwartek i piątek od godz. 8.30.

5. Po przebudowie prezbiterium przypominamy, że pierwszym miejscem, gdzie
w czasie Mszy św. można skorzystać z sakramentu spowiedzi jest zabudowany konfesjonał, który znajduje się w kaplicy Miłosierdzia przy wejściu do nowej zakrystii.

6. W I piątek miesiąca, po nabożeństwie różańcowym zapraszamy na adorację młodzieży do dolnego kościoła.

7. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje się Biuletyn Parafialny, gdzie znajdziemy informacje o terminach spotkań poszczególnych grup parafialnych dorosłych, młodzieży i dzieci. Są tam również ważne informacje kancelaryjne oraz te związane z pracami remontowymi i zapowiedzi tego, co w najbliższym czasie będzie w naszej parafii.

8. Dziękujemy za wszelką pomoc fizyczną i materialną w czasie trwających prac
w naszej świątyni. W piątek po nabożeństwie różańcowym prosimy o pomoc
w pracach porządkowych.

9. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego, a dla młodszych Mały Gość Niedzielny.

10. Od następnego poniedziałku tj. 10 października rozpoczną się spotkania dla kandydatów do bierzmowania z podziałem na grupy.

11. W najbliższy piątek na Mszy św. o godz. 18.00 poświęcenie różańca dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. Próba w środę po nabożeństwie różańcowym.

12. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej mądrości w codziennych wyborach, wzrastania w miłości oraz podejmowania pokornej służby względem Boga i bliźniego.