Ogłoszenia-11.09.2022

XXIV Niedziela Zwykła

1. Dobry Bóg w swojej łaskawości zgromadził nas w świątyni, abyśmy po raz kolejny sprawowali pamiątkę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Niech moc Boga płynąca z tajemnicy Eucharystii wspomaga nas w naśladowaniu Zbawiciela i dźwiganiu codziennego krzyża.
  2. Dziś wraz z Różami Różańcowymi Rodziców zapraszamy na godz. 17.30 na modlitwę różańcową w intencji dzieci, wypraszając dla nich potrzebne łaski na nowy rok szkolny.
  3. We wtorek, 13 września, nabożeństwo fatimskie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00, po niej modlitwa różańcowa i procesja.
  4. W środę, 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę poświęcenia wybudowanej w IV wieku
    w Jerozolimie bazyliki Krzyża Świętego i odnalezienia relikwii Krzyża Chrystusa. To święto przypomina nam, że „zbawienie przyszło przez krzyż”. Dlatego dla nas, chrześcijan, krzyż pozostaje szczególnym znakiem. Natomiast w czwartek,
    15 września, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną. Tym liturgicznym obchodem Kościół upamiętnia cierpienie Maryi i Jej udział w męce Zbawiciela.
  5. Spotkanie Wspólnoty Duchowych Niewolników Maryi w sobotę 17 września – rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.
  6. Spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku chcą przystąpić do I komunii św. w naszej parafii odbędzie się w najbliższa niedzielę tj. 18 września po Mszy św.
    o godz. 11.00.
    Natomiast spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w niedzielę 25 września po Mszy św. o godz. 9.30.
  7. W III niedzielę miesiąca tj. 18 września po Mszy św. wieczorowej zapraszamy na spotkanie formacyjne dla ministrantów dorosłych i ojców.
  8. Dziękujemy za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę i pomoc
    w sprzątaniu. W piątek od godz. 19.00 prosimy o pomoc w pracach porządkowych by po tygodniu prac remontowych przygotować świątynię na niedzielę.
  9. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego.
  10. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości i mocy Pana w codziennym życiu, posłuszeństwa Jego słowu oraz nieustannego dawania świadectwa przynależności do Boga i Kościoła.