Ogłoszenia-29.05.2022

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem”.
  2. Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę, którą odmawiamy po Mszy Świętej o godz. 18.00.
  3. W środę rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

- w czwartek modlitwa o uświęcenie kapłanów i nowe powołania oraz całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu

- w piątek spowiedź w kaplicy dolnej w czasie Mszy porannej oraz popołudniu od godz. 17.30.

-spowiedź w domach chorych w czwartek i piątek od godz. 8.30.

1. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Świętowanie rozpoczniemy w sobotę wigilii Zesłania Ducha Świętego: o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe prowadzone przez czcicieli Niepokalanego Serca NMP, o godz. 18.00 Msza wigilii Zesłania Ducha Świętego, a po niej modlitewne czuwanie w intencji parafii oraz wszystkich grup i wspólnot parafialnych, zakończone o godz. 21.00 Apelem.
  2. W tym roku 16 czerwca obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Główna Msza św. o godz. 9.30, po której wyruszymy
    w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy na trasie procesji:

I - ołtarz dzieci – przy bloku Aleje Lipowe 28

II - ołtarz młodzieży – przy bloku Sienkiewicza 6

III - ołtarz mężczyzn i ojców  – przy bloku Sienkiewicza 14

IV - ołtarz kobiet i matek -  przy bloku Popiełuszki 2

1. Próba dzieci przed rocznica komunii w czwartek o godz. 19.00.
  2. Dziękujemy zaangażowanym w przygotowanie dolnego kościoła i sali parafialnej przed niedzielną liturgią. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc prosimy wierzące rodziny z ul. Leśnej 20 i 22.
  3. Młodzież zapraszamy do udziału w Seminaryjnym Dniu Młodych – wyjazd w sobotę o godz. 9.15. Bliższe informacje u ks. Daniela.
  4. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego.
  5. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie. Dzieciom z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, życzymy, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.