Ogłoszenia-01.05.2022

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.
  2. Rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. Ze względu na trwające prace remontowe nabożeństwo majowe w dni powszednie w kaplicy dolnej o godz. 17.15 oraz 18.30, natomiast w niedzielę na sali parafialnej o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach.
  3. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny – nasz odpust parafialny. Msze Święte tak jak w każdą niedzielę sprawowane w kaplicy i sali parafialnej. Msza św.
    w intencji ojczyzny o godz. 12.15 w kaplicy dolnej
    z udziałem pocztów sztandarowych, przedstawicieli władz powiatu, miasta, szkół, grup i stowarzyszeń religijnych. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności
    i wzajemnego szacunku. W tym dniu o godz. 16.00 przy krzyżu na ul. Partyzantów nastąpi poświęcenie piety przedstawiającej Maryję trzymającą w ramionach zdjętego z krzyża Jezusa. Wszystkim, którzy się do tego przyczynili na czele z ks. Leonem serdecznie dziękujemy.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

- w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania z adoracją całonocną.

- w piątek spowiedź na Mszy św. porannej i od godz. 17.00 w kaplicy.

-adoracja młodzieży w piątek od godz. 19.00

- w sobotę nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej o godz. 16.30, po nim Msza św.

-spowiedź w domach chorych w czwartek i piątek od godz. 8.30.

1. W najbliższą niedzielę o godz. 12.00 uroczystość I komunii św. Próby dzieci: czwartek i piątek o godz. 19.00.
  2. REKOLEKCJE DLA MAŁŻEŃSTW: „Spotkać się w dialogu – budujemy kontakt między nami”. To nie terapia grupowa, i nie forma mitingu, na którym publicznie opowiadamy o swoich problemach w związku. To warsztatowe rekolekcje, które pomagają wpuścić trochę świeżości w małżeńską codzienność. Warsztaty poprowadzi Kapucyn - Ojciec Piotr Zajączkowski, doradca psychologiczny i terapeuta małżeństw. Rekolekcje odbędą się w dniach 20-22 maja w naszej parafii, koszt to 300 zł za parę. Liczba miejsc jest ograniczona. To może być Wasz czas na bliskość. Warto to przeżyć! Więcej szczegółów i zapisy na stronie: https://weekendmalzenski.pl/events/spotkac-sie-w-dialogu-budujemy-kontakt-miedzy-nami-pionki-kolo-radomia/ oraz u ks. Zbigniewa. Zapraszamy.
  1. Zachęcamy do zakupy Gościa Niedzielnego, a dla młodszych Mały Gość Niedzielny.
  2. Dziękujemy zaangażowanym w przygotowanie dolnego kościoła i sali parafialnej przed niedzielną liturgii. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc prosimy wierzące rodziny z ul. Leśnej 8 i 10.
  3. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy nieustannego doświadczania mocy Bożego słowa i wzrastania w posłuszeństwie Jego zbawczej woli.