Ogłoszenia- 02.03.2022

ŚRODA POPIELCOWA

1. Dziś rozpoczynamy w Kościele okres Wielkiego Postu. To szczególny czas nawrócenia i pokuty, podejmowania postanowień, aby przybliżać się do Boga. Zewnętrznym znakiem wejścia w postawę uniżenia przed Panem jest posypanie głów popiołem. Niech za tym zewnętrznym obrzędem idzie także nawrócenie naszego serca oraz chęć pracy nad sobą i własnymi słabościami. Dziś Msze Święte:

-w sali parafialnej: 6.30, 9.30, 17.00 i 18.00

-w kaplicy dolnej: 17.00 i 18.00.

1. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach.
  2. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. Zapraszamy serdecznie na:

-Drogę krzyżową w piątki :

o godz. 16.45 dla dzieci na sali parafialnej,

o godz. 18.30 dla dorosłych i młodzieży zarówno w kaplicy jak i sali parafialnej,

-Nabożeństwo gorzkich żali w niedzielę o godz. 17.30 w sali parafialnej.

1. Do niedzieli włącznie trwa zbiórka darów dla uchodźców z Ukrainy. Potrzebne są poduszki, kołdry, komplety pościeli, koce, śpiwory, środki higieniczne oraz środki opatrunkowe, które możemy składać w sali parafialnej. Część tych środków już dziś trafi do potrzebujących, którzy przybywają do Pionek. Dziś też zbierane są ofiary do puszek jako wsparcie dla tych osób, które będą przekazane za pośrednictwem Caritas.

Dzisiejszy dzień postu i modlitwy ofiarujmy w intencji pokoju i ustania wojny na Ukrainie.