Ogłoszenia-27.02.2022

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Rozpoczęliśmy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To zaproszenie do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej o trzeźwość w naszych rodzinach, w intencji tych, którzy nadużywają alkoholu lub cierpią z powodu choroby alkoholowej najbliższych.
  2. W naszych modlitwach prosimy o ustanie wszelkich konfliktów i wojny, w intencji narodu ukraińskiego. Po Mszy św. dziś i w Środę Popielcową do puszek zbierane są ofiary materialne na pomoc ofiarom tej wojny. Również nasze miasto szykuje miejsca noclegowe do przyjęcia uchodźców. Na dziś potrzebne są nowe poduszki, kołdry, komplety pościeli, koce, śpiwory, środki higieniczne oraz środki opatrunkowe. Tego rodzaju rzeczy możemy składać od pon-pt. w sali parafialnej w godz. 7.00-8.00 i od 15.00-17.00 /wejście tak jak do kancelarii/.
  3. W najbliższą środę, 2 marca, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Ten starożytny gest jest wyrazem pokuty, uniżenia przed Bogiem. Msze Święte tego dnia:

-w sali parafialnej: 6.30, 9.30, 17.00 i 18.00

-w kaplicy dolnej: 17.00 i 18.00.

1. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są  wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach.
  2. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. Zapraszamy serdecznie na drogę krzyżową w piątki  o godz. 16.45 dla dzieci na sali parafialnej i o godz. 18.30 dla dorosłych i młodzieży. Nabożeństwo gorzkich żali w niedzielę o godz. 17.30.
  3. W dniu 4 marca w pierwszy piątek Wielkiego Postu, Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich.
  4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca:

- w czwartek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji naszej ojczyzny oraz o ustanie wojny na Ukrainie.

- w piątek spowiedź święta w czasie Mszy porannej oraz w czasie nabożeństw Drogi Krzyżowej i Mszy popołudniowych.

- w sobotę nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej od godz. 16.30.

-spowiedź w domach chorych w czwartek i piątek od godz. 8.30.

1. Dziś o godz. 19.00 spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
  2. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy rodziny z Sienkiewicza 10 i Sienkiewicza 12.
  3. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w miłości do Boga i ludzi.