Ogłoszenia-09.01.2022

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywa do nawrócenia. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.
  1. W tym tygodniu ostatni tydzień wizyty duszpasterskiej. Dziękujemy wszystkim, którzy nas przyjęli, za serdeczność, za wspólną modlitwę, za wszystkie rozmowy. Dziękujemy tym, którzy przychodzili na wieczorne Msze św. kolędowe połączone ze specjalnym nabożeństwem w intencji mieszkańców poszczególnych ulic. W tym tygodniu Msze św. kolędowe w następującym porządku:

10.01.2022 (poniedziałek) godz. 1800  - ul. Leśna wszystkie bloki

11.01.2022 (wtorek) godz. 1800   - ul. Sienkiewicza blok nr  6, 8, 10, 12, 14,

12.01.2022 (środa) godz. 1800   - ul. Sienkiewicza blok nr 24, 32, 34, 36, 38 oraz rodzin, które tu nie mieszkają, a złączone są z naszą parafią

W tych dniach kiedy wyznaczone są Msze św. od godz. 9.00 kolęda w domach tych rodzin, które skierowały indywidualne zaproszenie. Jeżeli ktoś nie będzie mógł przyjąć księdza rano można umówić się popołudniu, od godz. 16.00 (prosimy wówczas o zaznaczenie tego przy zgłoszeniu).

1. W dniach 13-15 stycznia (czwartek-sobota) możliwość kolędy dodatkowej w domach na zaproszenie, dla tych, którzy nie mogli nas przyjąć we wcześniej wyznaczonym terminie lub chcą uczynić to teraz. Zgłoszenia możemy dokonać indywidualnie, telefonicznie bądź wrzucając stosowny formularz do pudełka na stoliku pod chórem.
  1. Spotkanie Wspólnoty Duchowych Niewolników Maryi w najbliższą sobote – rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.
  1. Zachęcamy do zakupu katolickiego tygodnika Gość Niedzielny – cena od tego roku 8zł. Za tydzień w Gościu kolejna płyta zawierająca nagranie Księgi Rodzaju i Wyjścia.
  1. W sobotę od godz. 14.00 o posprzątanie kościoła prosimy wierzące rodziny bloku Al. Lipowych 20, 21, 22.
  1. Spotkanie dla wyjeżdzających na parafialny obóz zimowy oraz ich rodziców we wtorek o godz. 19.00 na dużej sali /wejście od Al. Królewskiej/.
  2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask oraz wzrastania w wierze, nadziei i miłości.