Ogłoszenia- 02.01.2022

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

1. W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Nie ma Mszy św. o godz. 12.15 – tego dnia o godz. 12.00 wyruszy z Ogródka Jordanowskiego Orszak Trzech Króli – zapraszamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu, które jest radosną manifestacją wiary i przywiązania do tradycji chrześcijańskiej.
  1. W tym tygodniu I czwartek miesiąca (adoracja całonocna) oraz I piątek miesiąca (spowiedź w kościele na Mszy św. porannej i popołudniu od godz. 17.30). Adoracja młodzieży w piątek od godz. 19.00.  W I czwartek i I piątek miesiąca spowiedź w domu chorych od godz. 8.30.
  1. WIZYTA DUSZPASTERSKA: Tegoroczną wizytę duszpasterską ze względu na panującą sytuację pandemiczną przeżywamy w takiej formie jak w ubiegłym roku. Zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic czy bloków na wieczorną modlitwę i Mszę św. o godz. 18.00 do naszego kościoła. W tym tygodniu:

3.01.2022 (poniedziałek) godz. 1800  ul. Adasia Guzala – wszystkie bloki i domy prywatne oraz ul. Żurawia, Liliowa, Wrzosowa, Szczęśliwa

4.01.2022 (wtorek) godz. 1800  ul. Mickiewicza – wszystkie bloki

5.01.2022 (środa) godz. 1800  Aleje Lipowe – wszystkie bloki

7.01.2022 (piątek) godz. 18.00 - ul. Popiełuszki: 1, 2, 3 oraz ul. Asnyka: 1, 2, 3, 4, 5

8.01.2022 (sobota) ul. Bohaterów Studzianek – wszystkie bloki i domy prywatne

Jeżeli ktoś będzie miał takie życzenie, na zakończenie tych Mszy, czy w innym czasie do pudełka, które jest na stoliku przed ołtarzem może złożyć ofiarą kolędową, zaznaczając na kopercie kto jest ofiarodawcą, czy uczynić to anonimowo. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie modlitewne i materialne.

W tych dniach kiedy wyznaczone są Msze św. od godz. 9.00 kolęda w domach tych rodzin, które skierowały indywidualne zaproszenie. Jeżeli ktoś nie będzie mógł przyjąć księdza rano można umówić się popołudniu, od godz. 16.00 (prosimy o dokonanie takiego zgłoszenia wcześniej).

W kolejnym tygodniu od 10 stycznia: ul. Sienkiewicza (bloki) i ul. Leśna (bloki) oraz po 13 stycznia możliwość kolędy dodatkowej w domach.

4. Rozpoczęliśmy czas prac remontowych. Dziękujemy za okazane już wsparcie dla tej inwestycji i deklarację pomocy. Mamy nadzieję, że mimo tych niedogodności będziemy razem i będziemy spotykać się na wspólnej niedzielnej modlitwie.  Każdy tydzień będzie związany z konkretnymi pracami, dlatego zapraszamy do pomocy w sprzątaniu i przygotowaniu świątyni na niedzielną liturgię w każdą sobotę od godz. 14.00. W tym tygodniu szczególnie mieszkańców Al. Lipowych 17, 18, 19, 20 i tych, którzy w ten sposób chcą się włączyć w pomoc.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia, radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa.