Ogłoszenia-28.11.2021

I NIEDZIELA ADWENTU

1. Dzisiejszy fragment Ewangelii według świętego Łukasza stawia nas wobec ludzi dostrzegających wokół siebie wiele znaków i doświadczających bezradności wobec trudów i zagrożeń dla swojego życia. Nie chcemy zamknąć oczu i naszych serc wobec tych, którzy czekają na świadków dobroci Boga, potrzebują wsparcia i często wśród ogromu wyzwań tracą nadzieję. Każdy z nas powinien z odpowiedzialnością przyjąć hasło nowego roku duszpasterskiego: „Posłani w pokoju Chrystusa” i tak przeżywać Sakrament Eucharystii, żeby nie tylko potwierdzić swój udział we Mszy Świętej, ale dzięki duchowym darom stać się dla innych drogą do spotkania Boga i doświadczenia Jego opieki.
  2. W Adwencie szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Wpatrzeni w Jej przykład, chcemy podążać na spotkanie z Jezusem. W dni powszednie zachęcamy do uczestniczenia w porannej Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. W naszym kościele będą odprawiane o godz. 6.00, poprzedzone śpiewem Godzinek od godz. 5.40. Zapraszamy wszystkich: dorosłych, młodzież, dzieci. Zgodnie z tradycją przynieśmy lampiony roratne. Dzieci zachęcamy, by na roraty przynosiły podpisane serduszka ze swoimi postanowieniami adwentowymi. Na zakończenie Mszy św. będzie losowanie figury Matki Bożej, by później w domu z najbliższymi pomodlić się w tych intencjach, które są bliskie Waszemu sercu. W czasie roratnych rozważań będziemy chcieli towarzyszyć Maryi i Józefowi w drodze z Nazaretu do Betlejem, a dzieci otrzymają planszę z mapą Ziemi Świętej poznając ważne miejsca biblijne.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 18.00 pragniemy się modlić o nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej oraz całonocna adoracja.
  2. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź w naszym kościele na Mszy św. o godz. 6.00 i popołudniu od godz. 17.00. Spowiedź w domach chorych w czwartek
    i piątek od godz. 8.30.
  3. W I piątek od godz. 19.00 młodzież zapraszamy do kaplicy adoracji na wspólną modlitwę i uwielbienie.
  4. W pierwszą sobotę miesiąca, adoracja od godz. 16.30 w dolnym kościele zakończoną Mszą św. o godz. 18.00 wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia.
  5. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  6. Dziękujemy za pomoc a sprzątaniu mieszkańcom Al. Lipowe 11 i złożoną ofiarę. W sobotę od godz. 14.00 o posprzątanie kościoła prosimy wierzące rodziny z bloku Al. Lipowe 10 i 12.
  7. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego, a dla młodszych Mały Gość Niedzielny.
  8. Dziś na zakończenie Mszy św. pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny, które pod chórem będzie rozprowadzał p. Piotr, nasz organista. Będą one również roznoszone po domach wg. następującego porządku:

PONIEDZIAŁEK 29.11.2021r.

Ul.: Sienkiewicza, Marii Garszwo, Marii Garszwo BLOKI os. Leśników

Marii Dąbrowskiej, Wesoła, Augustowska, Staszica, Targowa, Słoneczna

Ul. Mickiewicza -wszystkie bloki

WTOREK 30.11.2021r.

Domy prywatne:

Ul. Chemiczna, Królowej Jadwigi, Al. Piastowska, Bohaterów Studzianek (domki)

Adasia Guzala (domki), Liliowa, Wrzosowa, Żurawia, Miła, Piękna, Biała, Złota

Kwiatowa, Owocowa, Willowa, Kopernika, Reja, Armii Krajowej

Ul. Ks. J. Popiełuszki 1, 2, 3

Sienkiewicza 10, 12, 14

ŚRODA 01.12.2021r.

Od godz. 19:00 Bloki:

Ul. Sienkiewicza 6, 8

CZWARTEK 02.12.2021r.

Domy prywatne:

Ul. Leśna, Poziomkowa, Partyzantów, Witosa, Małkowskich, Północna, Wiśniowa,Dziewiątego

Powstania Styczniowego, Nowa, Świerkowa, Al. Królewska (domki i blok)

Bloki: Ul. Sienkiewicza 24, 32, 34, 36, 38

PIĄTEK 03.12.2021r.

Od godz. 9:00: Januszno

Od godz. około 11:30: Ul. Podgaje

Od godz. 15:00

Ul. Adasia Guzala - wszystkie bloki

SOBOTA 04.12.2021r.

Od godz. 9:00 do 18:00

Ul. Bohaterów Studzianek - wszystkie bloki

9. Pod chórem u p. Organisty można też kupić świece Caritasu na stół wigilijny w cenie 10 i 20 zł, z których dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz kalendarze Caritas w cenie 10 zł.
  10.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli