Ogłoszenia- 21.11.2021

JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. W przyszłą niedzielę, 28 listopada – I niedziela adwentu – rozpoczynająca czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.
  2. W pierwszą niedzielę Adwentu poświęcenie opłatków wigilijnych, które będzie rozprowadzał Pan Organista po domach jak też przy wyjściu z kościoła pod chórem. Od przyszłej niedzieli będzie można zakupić świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w cenie 10 i 20zł oraz kalendarze caritas w cenie 10zł.
  3. Nasze Rekolekcje Adwentowe będziemy chcieli przeżyć od III Niedzieli Adwentu, tj. 12 grudnia, a poprowadzi je ks. Marek Adamczyk, Rektor WSD Radom. Postarajmy się zaplanować tak czas, by móc skorzystać z rekolekcji przygotowując się do spowiedzi adwentowej i dobrego przeżycia czasu Bożego Narodzenia. Adwentowa spowiedź parafialna z udziałem księży z dekanatu będzie 18 grudnia.
  4. Spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w kościele dziś o godz. 19.00.
  5. W najbliższą niedzielę tj. 28 listopada po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  6. W sobotę od godz. 14.00 o posprzątanie kościoła prosimy wierzące rodziny z bloku Al. Lipowe 9 i 11.
  7. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego, a dla młodszych Mały Gość Niedzielny.
  8. Zapraszamy na spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej naszej parafii w piątek na godz. 19.00 na plebanię.
  9. Ogłoszenie od ks. Proboszcza parafii św. Barbary: Informujemy, że z parkingu przed cmentarzem zostały zabrane kontenery na śmieci. Prosimy by ograniczać ilość śmieci, poprzez racjonalne strojenie grobów, a z koniecznymi kierować się do kontenerów, które znajdują się na terenie cmentarzy. Nie zostawiajmy śmieci poza kontenerami.
  10. Dziś przed świątyniami w całym kraju Caritas Polska prowadzi zbiórkę do puszek na rzecz pomocy migrantom na granicy polsko-białoruskiej, a zbiórka z tych środków ma być przeznaczona na podstawowe potrzeby wyżywienie, ubranie, leki.
  11. Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez swoje zaangażowanie modlitewne, duszpasterskie i materialne wyrażają swoją troskę o naszą wspólnotę parafialną. Dziękujemy też za składane ofiary niedzieli gospodarczej oraz te przekazywane na konto parafialne. Ofiarodawców i dobrodziejów naszej parafii jak też wszystkich parafian i sympatyków powierzamy opiece Matki Bożej, a tym, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.