Ogłoszenia-14.11.2021

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej wraz z przedstawicielami Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu modlimy się o święte i liczne powołania kapłańskie. Młodzież zapraszamy na spotkanie z klerykami dziś na godz. 17.00 do sali parafialnej /wejście od Alei Królewskiej/. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tace na rzecz seminarium.
  2. Zapraszamy na modlitwę różańcowa w int. powołań dziś na godz. 17.30.
  3. Przy wyjściu z kościoła prowadzona jest zbiórka do puszek, która jest wsparciem dla chrześcijan zamieszkujących w Libanie.
  4. Dorosłych mężczyzn, ojców, mężów zapraszamy na spotkanie formacyjne dziś o godz. 19.00 do sali parafialnej.
  5. Wspólnotę Duchowych Niewolników Maryi zapraszamy na dzień skupienia rozpoczęcie w piątek o godz. 19.00, zakończenie w sobotę Mszą św. o godz. 18.00 z odnowieniem aktu ofiarowania siebie Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi.
  6. Spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w niedziele 21 listopada o godz. 19.00.
  7. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu parafianom z bloku Aleje Lipowe 5 i 7 oraz złożoną ofiarę. W sobotę od godz. 14.00 o posprzątanie kościoła prosimy wierzące rodziny z bloku Al. Lipowe 6 i 8.
  8. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego.
  9. Zaproszenie: Drodzy Diecezjanie! Jerycho Rodzin, nieustanna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, która trwała siedem dni i siedem nocy w każdym dekanacie od 11 kwietnia br., dobiega końca. Był to czas adoracji Jezusa w Eucharystii oraz modlitwy wynagradzającej za grzechy świata i każdego z nas. Modliliśmy się o łaskę odnowy duchowej naszych serc, rodzin, dzieci, młodzieży oraz kapłanów i osób życia konsekrowanego. Chcemy podziękować Panu Bogu za ten czas i prosić o owoce Jerycha w naszych wspólnotach parafialnych i rodzinach. Niedziela Chrystusa Króla jest także świętem patronalnym Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, a od tego roku z woli Papieża Franciszka również diecezjalnymi obchodami Światowego Dnia Młodzieży. Razem z młodymi chcemy także z wdzięcznością zauważyć i świętować 10. Rocznicę święceń biskupich naszego Pasterza, Księdza Biskupa Marka Solarczyka, która przypada w piątek, 19 listopada. Zapraszamy serdecznie wszystkich tworzących nasz Kościół Radomski do wspólnej modlitwy dziękczynnej, podczas Mszy świętej 21 listopada br., o godzinie 13.30 w Katedrze Radomskiej.

Biskup Piotr Turzyński

1. Za tydzień Caritas Polska prowadzi zbiórkę do puszek na rzecz pomocy migrantom.
  2. Za tydzień III niedziela miesiąca – taca gospodarcza. Chcemy zrobić jak największy zapas ekogroszku na zimę. W ubiegłym roku zostało wypalone blisko 80 ton, a dzisiejsza cena za 1 tonę to już od 1200zł. Dlatego tym bardziej dziękujemy za wszelkie wsparcie także na ten cel.
  3. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.