Ogłoszenia- 09.12.2018

9 grudnia – II NIEDZIELA ADWENTU
1. Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu.
2. Msze Święte roratne sprawowane są w naszym kościele w dni powszednie o godz. 6.00. Przed Mszą o godz. 5.40 odsłonięcie obrazu i Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
3.Szczególnym wydarzeniem na drodze adwentowego oczekiwania będą rekolekcje parafialne, które będziemy przeżywali od 20 grudnia /czwartek/ oraz spowiedź adwentowa w sobotę 22 grudnia. Zaplanujmy sobie tak czas, byśmy mogli wziąć udział
w spotkaniach rekolekcyjnych.
W czasie rekolekcji 21 grudnia tj. w piątek udamy się też do chorych będących
w domu. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
Szczegółowy plan rekolekcji dostępny jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii.
4. Jest jeszcze kilka miejsc na obóz parafialny w Zakopanym organizowany w ferie zimowe w dn. 4-8 lutego dla osób od klasy VI Szkoły Podstawowej. Koszt 500zł. Zapisy z wpłatą zaliczki - 100zł.
5. W korytarzu przed zakrystią możemy nabyć opłatek wigilijny oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: małe (5zł) kula i stożek (15zł). Kupując kalendarz i świece wspieramy dzieła Caritas diec. Radomskiej.
6. Chłopców od III klasy Szkoły Podstawowej zapraszamy do włączenia się do grupy ministrantów – zbiórka dla wszystkich ministrantów i kandydatów w najbliższą sobotę
w sali przy kancelarii o godz. 16.00. Niech rodzice pomogą też dotrzeć swoim synom by przez służbę przy ołtarzu jeszcze bardziej poznawali Boga.
Schola młodsza ma swoje próby w niedzielę o godz. 10.00, w salce parafialnej (wejście od Alei Królewskiej),po próbie dzieci biorą udział we Mszy św. o godz. 11.00 ubogacając ją swoim śpiewem – zapraszamy wszystkie dzieci do udziału.
7.Za tydzień III niedziela miesiąca – taca gospodarcza. Dziękuję za składane w tym dniu ofiary oraz wszystkie ofiary indywidualne. W intencji wszystkich ofiarodawców będziemy się modlić w środę na Mszę św. o godz. 17.00. Na najbliższą sobotę na godz. 14.00 proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców bloku ul. Mickiewicza 37 i 35.
8. Zachęcam do zakupienia Gościa Niedzielnego – w tym numerze znajdziemy także artykuł o Apelu Młodych, który odbył się niedawno w naszej parafii, jest też do nabycia miesięcznik Różaniec.
9. Dziś w całym kościele prowadzona jest zbiórka do puszki na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.
10. W dn. 4-11 marca przez Dzieło Biblijne diec. Radomskiej organizowana jest pielgrzymka do Jordanii śladami proroka Eliasza, Mojżesza i Jana Chrzciciela – program
w gablotce i zakrystii.
11. Wszystkim solenizantom i jubilatom niech Matka Boża wyprosi obfite błogosławieństwo i łaski.