Ogłoszenia-17.10.2021

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Październik to miesiąc różańca. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedzielę o godz. 17.30.
  2. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej gościmy misjonarzy, ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich: ks. Grzegorza, ks. Arkadiusza i p. Bożenę - zachęcamy po Mszy św. do nabycia kalendarza misyjnego, książki autorstwa ks. Arkadiusza czy innych pamiątek misyjnych w ten sposób wspierając dzieła misyjne.
  3. Kończymy IV Pionkowskie Dni Kultury Chrześcijańskiej (jutro jeszcze spotkanie misyjne w PSP w 5). Dziękujemy też wszystkim, którzy włączyli się w organizację tych dni.
  4. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy już wypominki roczne i półroczne oraz jednorazowe. Kartki na wypominki jednorazowe mamy wyłożone na stoliku z prasą. Troską o groby i naszą modlitwą wyrażamy pamięć i spłacamy nasz dług wdzięczności wobec tych, którzy nas poprzedzili w drodze do domu Ojca.
  5. Katechezy dla narzeczonych w ramach Kursu Przedmałżeńskiego odbędą się w parafii św. Mikołaja w Jedlni Kościelnej w terminie: 20 i 27 listopada w godz. 9.00-14.00. Zapisy na Kurs przedmałżeński przyjmujemy do 14 listopada br. pod nr tel. 606 324 438.
  6. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu parafianom z Mickiewicza 41 i złożoną ofiarę. W sobotę od godz. 14.00 o posprzątanie kościoła prosimy wierzące rodziny z bloku Mickiewicza 35, 37, 39.
  7. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego.
  8. W tym tygodniu we wtorek obchodzimy liturgiczne wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, którego relikwie są w naszej świątyni, a w piątek św. Jana Pawła II.
  9. Spotkanie Wspólnoty Duchowych Niewolników Maryi rozpocznie się w najbliższą sobotę 23 października wspólnie przeżywanym nabożeństwem różańcowym o godz. 18.30.
  10. Do tej pory udawało się naprawiać tablice do wyświetlania tekstów pieśni. Niestety od kilku dni przestała działać, a próby naprawy są bezskuteczne. Obecnie robimy rozeznanie rynku, co do zakupu nowego sprzętu.
  11. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy, aby dobry Bóg czuwał nad nimi każdego dnia. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas wszystkich na drodze prowadzącej ku świętości.