Ogłoszenia- 15.03.2020

III Niedziela Wielkiego Postu

1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, rodzinnego i społecznego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary
    w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej Drodze krzyżowej i niedzielnych Gorzkich żalach.
  2. W czwartek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Przez wstawiennictwo św. Józefa Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania.
  3. Przeżywamy trudne chwile związane z walką z koronawirusem. W duchu solidarności z bliskimi otaczamy modlitwą wszystkich zmarłych na skutek tej epidemii, ale też prosimy o łaskę zdrowia dla dotkniętych tą chorobą oraz o światło Ducha Świętego i dar mądrości dla lekarzy, farmaceutów w szukaniu medycznych rozwiązań. Po każdej Mszy św. będziemy o to prosić śpiewając suplikacje „Święty Boże”. Podejmijmy też w tej intencji w naszych domach modlitwę różańcową każdego dnia o godz. 20.30 trwając w tej jednej godzinie w modlitewnym wołaniu wraz z całym kościołem.

Do 29 marca obowiązuje ten szczególny czas wprowadzenia prewencyjnych środków ostrożności w związku z zagrożeniem koronawirusem, który obowiązuje także w kościołach. Bardzo proszę o wsłuchiwanie się w komunikaty rządowe oraz kościele w tej sprawie. Są one też dostępne na naszej stronie internetowej i gablotce. Znajdziemy też tam terminarz Mszy św. transmitowanych przez TV i Radio.

Zarówno dziś jak i w następną niedzielę Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.15 będą jednocześnie sprawowane w dwóch miejscach tj. w kościele górnym jak
i dolnym. Dlatego prosimy wcześniej spojrzeć w gablotkę z ogłoszeniami gdzie zamawiana Msza św. będzie sprawowana. Msza św. o godz. 6.30 i 18.00 tylko
w górnym kościele.

1. Odwołane są też rekolekcje dla młodzieży szkół średnich, które miały się odbyć
    w tym tygodniu. jak też odbiór strojów komunijnych i próba dla dzieci przygotowujących się do rocznicy komunii św.
  2. Na najbliższą sobotę na godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy wierzące rodziny z Alei Lipowych 9 i 11.
  3. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego.
  4. Niech Boże błogosławieństwo będzie umocnieniem dla wszystkich jubilatów
    i solenizantów tego tygodnia by pokój i radość gościła w Waszych sercach.