Ogłoszenia- 08.03.2020

II Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś przypada druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę krzyżową. Droga krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 17.00, dla dorosłych i młodzieży o godz. 18.30. W niedziele o godz. 17.30 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich żali. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach.
  2. W Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia za swoją posługę. W dniu dzisiejszym prowadzona jest też zbiorka do puszek na misje.
  3. Małżonków zapraszamy na spotkania Oazy Rodzin – kolejne spotkanie jutro o godz. 18.00 na plebanii.
  4. Trwają zapisy na oazy wakacyjne dla dzieci i młodzieży. Koszt i termin w zależności od wieku uczestników znajdziemy w gablotce oraz na stronie internetowej parafii.
  5. W tym roku 7 czerwca w Warszawie będziemy przeżywać beatyfikację ks. kard Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski – osoby zainteresowane prosimy o zapisywanie się w kancelarii parafialnej celem rezerwacji wejściówek. Chcemy też zorganizować wspólny wyjazd autokarowy.
  6. Dziękujemy zaangażowanym z Al. Lipowych 5 i 7 w porządkowanie naszej świątyni. Na najbliższą sobotę na godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy wierzące rodziny z Alei Lipowych 6 i 8.
  7. Odbiór strojów komunijnych w poniedziałek 16 marca od godz. 17.00.
  8. Próba dla dzieci przygotowujących się do rocznicy komunii św. w poniedziałek
    16 marca o godz. 16.00.
  9. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.15 będziemy się modlili za ks. Zbigniewa z racji imienin. Już dziś polecamy go naszym modlitwom.
  10. Będą wydawane dary żywnościowe Unii Europejskiej dla ubogiej ludności Pionek w dniach: 17, 18, 19 marca, tj. w środę, czwartek i piątek przyszłego tygodnia na
    ul. Piłsudskiego, 25, w godzinach od 8.oo do 14.oo. Podobnie jak ostatnio, ma być dostarczone kilkanaście asortymentów żywności w ilości ok. 10 kg na osobę posiadającą skierowanie z MOPS-u.
  11. Dzisiaj, 8 marca, obchodzimy też Dzień Kobiet. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki. Wszystkim Wam życzymy wielu Bożych łask spełnienia wszystkich marzeń zarówno tych malutkich, jak i troszkę większych. Niech Boże błogosławieństwo będzie umocnieniem dla wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia by pokój i radość gościła w Waszych sercach.