Rozpoczynamy Adwent!!!

Czas Oczekiwania!!!

2 grudnia rozpoczynamy okres Adwentu- czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa! Zasadniczo adwent dzieli sie na dwie części: I część od pierwszej niedzieli do 16 grudnia przygotowuje nas na Paruzję- ostateczne przyjście Chrystusa w chwale na końcu czasów oraz II cześć trwająca od 17 do 24 grudnia przygotowuje nas bezpośrednio do przeżycia Uroczystości Bożego Narodzenia. Najbardziej wyrazistym znakiem adwentu jest wieniec składający sie z czterech świec symbolizujących kolejne niedziele. Szczególną modlitwą towarzyszącą nam w adwencie jest Msza Święta ku czci Najświętszej Maryi Panny zwana Roratami. W naszej parafii Roraty będą celebrowane we wszystkie dni adwentu z wyjątkiem niedziel o godz. 6.00. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału. Zabierajmy ze sobą lampiony, których światło jest zapowiedzią przyjścia Jezusa Chrystusa, który jest światłościa świata! Niech czas radosnego oczekiwania przygotuje nasze serca na nowe Boże Narodzenie w naszym życiu!